AO3 News

Post Header

Published:
2022-06-05 01:00:05 UTC
Original:
Comment blocking is coming
Tags:

Z radością informujemy, że w najbliższych dniach wprowadzimy pierwszą część naszych blokujących i wyciszających funkcji: możliwość zablokowania konkretnych zalogowanych użytkowników tak, aby nie mogli komentować waszych prac i odpowiadać na wasze komentarze.

Blokowanie i Wyciszanie: Przypomnienie

Wprowadzimy dwa zestawy funkcji aby pomóc użytkownikom kontrolować ich doświadczenia i dodać warstwę zabezpieczeń przeciwko nękaniu, bez utrudniania ludziom tworzenia i wchodzenia w interakcje z treściami na Archive of Our Own – AO3 (Naszym Własnym Archiwum):

  • Blokowanie, które uniemożliwi pewnym użytkownikom wchodzić w interakcję z wami.
  • Wyciszanie, które wykluczy treści konkretnych użytkowników z waszych osobistych doświadczeń AO3.

Ponieważ wprowadzenie tych koncepcji do licznych i często powiązanych funkcji AO3 jednocześnie byłoby ogromnym przedsięwzięciem, stosujemy stopniowe podejście, które pozwoli na blokowanie i wyciszanie użytkowników w pod pewnymi względami, podczas gdy my będziemy pracować nad kolejnymi.

Blokowanie Część 1: Komentarze

Strona Zablokowani Użytkownicy opisuje co robi blokowanie i pozwala wam na zablokowanie dodatkowych użytkowników dzięki krótkiemu formularzowi. Strona wyświetla również listę zablokowanych przez ciebie użytkowników i umożliwia ich odblokowanie.

Ta pierwsza wersja skupia się na blokowaniu komentarzu od zalogowanych użytkowników comments. Gdy zablokujesz użytkownika, nie będzie on już w stanie komentować twoich prac ani odpowiedzieć na komentarze pozostawione przez ciebie na aktualnościach lub pracach innych twórców. Nie będą również w stanie edytować istniejących komentarzy lub odpowiedzi, które tobie napisali.

Jeśli zablokowany użytkownik zmieni swoje imię, blokada dalej będzie działać.

Możesz zablokować użytkownika poprzez kliknięcie na przycisk "Block" (Zablokuj) na jego profilu, tablicy lub komentarzach. Użytkownicy, którzy wcześniej zostali zablokowani, również w tych miejscach mogą zostać odblokowani.

Możesz również zablokować użytkownika poprzez wpisanie jego imienia na nowej stronie Zablokowani Użytkownicy, dostępne przez link "Blocked Users" (Zablokowani Użytkownicy) na twojej stronie ustawień.

Strona Zablokowanych Użytkowników pokazuje wszystkich użytkowników, którzy zostali przez ciebie zablokowani. Inni użytkownicy nie będą tego widzieć – jedynymi osobami, które mają dostęp do twojej listy zablokowanych użytkowników, to ty oraz adminowie strony z odpowiednimi poziomami dostępu.

Jeżeli podejrzewa, że zablokowana przez ciebie osoba dalej komentuje twoje prace lub odpowiada na twoje komentarze gdziekolwiek indziej na AO3, skontaktuj się z zespołem do spraw Nadużyć.

Proszę zauważ, że jeśli zablokujesz użytkownika, który jest twoim współtwórcą, użytkownik ten będzie wciąż mógł zostawiać komentarze pod pracami, które współtworzyliście. Jednakże, nie będzie w stanie bezpośrednio odpowiedzieć na twoje komentarze przy tych pracach.

Wyciszanie: Aktualizacja

Pracujemy nad podobnym interfejsem dla wyciszonych, zalogowanych użytkowników, a w międzyczasie możesz wyciszyć użytkowników, prace, serie, lub zewnętrzne prace dzięki stworzeniu skórki strony i wykorzystanie następującego CSS:

  • .user-000 { display: none !important; } aby ukryć wszystkie prace, serie i zakładki użytkownika w wynikach wyszukiwań prac i zakładek, jak i również różne zalogowane komentarze użytkownika pozostawione pod pracami lub aktualnościami. Zamień 000 na ID użytkownika, którego prace chcesz ukryć. ID użytkownika jest serią liczb, którą można znaleźć na profilu użytkownika w sekcji "My user ID os" (ID mojego użytkownika to). ID użytkownika nie zmienia się, gdy użytkownik zmienia swoje imię.
  • .work-000 { display: none !important; } aby ukryć konkretną pracę z wyników wyszukiwań prac i zakładek. Zamień 000 z ID pracy, którą chcesz ukryć. ID pracy jest serią liczb, którą można znaleźć w URL pracy. ID pojawia się zaraz po /works/, np. https://archiveofourown.org/works/000/chapters/123.
  • .series-000 { display: none !important; } aby ukryć konkretną serię z wyników wyszukiwań prac i zakładek, jak i również stron serii użytkowników. Zamień 000 z ID serii, którą chcesz ukryć. ID serii jest serią liczb, którą można znaleźć w URL serii. ID pojawia się zaraz po /series/, np. https://archiveofourown.org/series/000.
  • .external-work-000 { display: none !important; } aby ukryć konkretną, zewnętrzną pracę z wyników wyszukiwań prac i zakładek. Zamień 000 z ID zewnętrznej pracy, którą chcesz ukryć. (Zauważ, że może występować wiele kopii takiej pracy, każda z innym ID.) ID zewnętrznej pracy jest serią liczb, którą można znaleźć w URL. ID pojawia się zaraz po /external_work/, np. https://archiveofourown.org/external_work/000.

Aby ukryć wiele rzeczy, możesz je oddzielić przecinkiem: .work-000, .work-149319, .user-000 { display: none !important; }

Inne Opcje

W dodatku do nadchodzących opcji blokowania i wyciszenia, istnieją różne inne sposoby kontrolowania twojego doświadczenia AO3.

Nasze FAQ Nieoficjalnych Narzędzi Przeglądarki wymienia skrypty stron trzecich, które umożliwiają wykluczenie niechcianych treści, są również pewne wbudowane opcje do zarządzania różnymi opcjami:

Ciągle pracujemy nad większą ilością podobnych opcji, więc zachęcamy do regularnego sprawdzania aktualności – powiadamiamy o najważniejszych zmianach tutaj na AO3 News krótko przed ich wdrożeniem. Możesz również śledzić@AO3_Status na Twitterze lub ao3org na Tumblrze, aby być na bieżąco.